0

Biologické čistírny odpadních vod (ČOV) Aquatec AT, využívající moderní technologii VFL (Vertical Flow Labyrinth) a USBF (Upflow Sludge Blanket Filtration). Nabízí zákazníkům progresivní a cenově dostupné řešení pro čištění odpadních vod z rodinného domu, pensionu, restaurace, hotelu nebo satelitního městečka či obce.

Popis technologie

Vlastní bioreaktor integruje aktivační i separační část v jedné nádrži. Jedná se o biologicko-aerobní způsob čištění, který spočívá v rozkladu organické hmoty směsí mikroorganismů (bakterií) za pomocí kyslíku. V čistícím procesu dochází k odstraňování amoniakálního znečištění oxidací, kdy dusičnany – nitráty (proces nitrifikační) a následně odstraňování dusičnanového znečištění (proces denitrifikační). Jsou zde vytvořeny podmínky také na částečné biologické odbourávání fosforu.

Aktivace pracuje s velmi nízkým zatížením kalu a k oddělování vyčištěné vody od aktivovaného kalu slouží fluidní filtr v separační části, vytvořený tzv. vločkovým (kalovým) mrakem. Účinnost separace je u ČOV s touto technologií mnohem vyšší než v případě prosté sedimentace v dosazovacím prostoru obdobných zařízení. Po odseparování odtéká vyčištěná voda přepadem a aktivovaný kal je recirkulací vrácen zpět do čistícího procesu. Domovní čistírny Aquatec AT jsou navíc vybaveny akumulační zónou pro vyrovnání nárazového přítoku většího množství splaškové vody.  

Certifikace

Biologické čistírny Aquatec AT splňují normy EU a na základě dlouhodobého testování účinnosti čištění ve smyslu EN 12566-3:2005 +A2:2013 jim byl vystaven Eurocertifikát CE. Čistírny Aquatec AT splňují také evropské směrnice 89/106/EEC, 73/23/EEC, 89/336/EEC, které jsou co do hodnot nejpřísnějšími normami pro vypouštění vody do okolního prostředí. Čistírny Aquatec AT tak patří ke špičkám na celoevropském trhu.

Proč zvolit ČOV od nás?

  • Moderní technologieModerní technologie
  • Kvalita zpracováníKvalita zpracování
  • Příznivé cenyPříznivé ceny
  • Rychlá realizaceRychlá realizace
  • Profesionální poradenstvíProfesionální poradenství

Nezávazná poptávka

Máte zájem o naše produkty nebo služby a potřebujete poradit?

Napište nám prosím a naši pracovníci vám rádi zodpoví vaše dotazy.

Mám zájem o:

Podmínky zpracování osobních údajů

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.